MIKKELI 1.-4.8.2019

Otteluohjelma

Linkki Palloliiton otteluohjelmaan (aukeaa uuteen ikkunaan)

Tulospalvelu

Linkki Palloliiton tulospalveluun (aukeaa uuteen ikkunaan)

 

KAI PAHLMAN 2019 OTTELUOHJELMA
LOHKO ALOHKO BLOHKO CLOHKO D
FC InterHJKIlvesPKKU
KuPS YJTuNL/KaaPo YJVJSFC Honka
KäPaKoiPSTPVSJK-j YJ
MPJIPPO-j YJTervarit-j YJKePS/TP-47 YJ
LOHKO A
TO 1.8.
17:00UrheilupuistoFC InterMP4-0 (2-0)
17:00Raviradan nurmi IKäPaKuPS YJ1-0 (1-0)
PE 2.8.
10:00Hänninkenttä jpnMPKäPa2-6 (2-2)
10:00Urpola jpnKuPS YJFC Inter2-2 (0-0)
17:00Urpola jpnKäPaFC Inter4-0 (2-0)
17:00Hänninkenttä jpnMPKuPS YJ0-4 (0-3)
LOHKO B
TO 1.8.
17:00Urpola jpnHJKJIPPO-j YJ5-0 (3-0)
17:00Hänninkenttä jpnTuNL/KaaPo YJKoiPS2-1 (1-0)
PE 2.8.
10:00Raviradan nurmi IKoiPSHJK0-5 (0-3)
10:00Raviradan nurmi IIJIPPO-j YJTuNL/KaaPo YJ0-2 (0-2)
17:00Raviradan nurmi IHJKTuNL/KaaPo YJ3-0 (0-0)
17:00Raviradan nurmi IIKoiPSJIPPO-j YJ2-0 (0-0)
LOHKO C
TO 1.8.
18:30Raviradan nurmi IIlvesTervarit-j YJ1-2 (0-1)
18:30Raviradan nurmi IIVJSTPV0-1 (0-1)
PE 2.8.
11:30Hänninkenttä jpnTPVIlves2-2 (1-1)
11:30Urpola jpnTervarit-j YJVJS3-0 (2-0)
18:30Hänninkenttä jpnIlvesVJS3-1 (3-1)
18:30Urpola jpnTPVTervarit-j YJ2-0 (1-0)
LOHKO D
TO 1.8.
18:30Urpola jpnPKKUKePS/TP-47 YJ0-1 (0-1)
18:30Hänninkenttä jpnFC HonkaSJK-j YJ0-0
PE 2.8.
11:30Raviradan nurmi ISJK-j YJPKKU4-1 (3-1)
11:30Raviradan nurmi IIKePS/TP-47 YJFC Honka0-2 (0-1)
18:30Raviradan nurmi IPKKUFC Honka2-0 (1-0)
18:30Raviradan nurmi IISJK-j YJKePS/TP-47 YJ0-1 (0-1)
SIJOITUSOTTELUT
LA 3.8.
10:00Raviradan nurmi I1FC InterVJS1-2 (0-0)
10:00Raviradan nurmi II2FC HonkaJIPPO-j YJ4-2 (0-2)
10:00Urpola jpn3KoiPSPKKU1-2 (1-2)
10:00Hänninkenttä jpn4IlvesMP5-0 (2-0)
11:30Raviradan nurmi I5KäPaTuNL/KaaPo YJ2-1 (2-1)
11:30Raviradan nurmi II6KePS/TP-47 YJTervarit-j YJ0-4 (0-4)
11:30Urpola jpn7HJKKuPS YJ2-0 (1-0)
11:30Hänninkenttä jpn8TPVSJK-j0-2 (0-1)
15:30Raviradan nurmi I9VJSFC Honka1-0 (1-0)
15:30Raviradan nurmi II10PKKUIlves0-4 (0-4)
15:30Rantakylän nurmi11FC InterJIPPO-j YJ1-1 (0-0),
RPK 5-3
15:30Hänninkenttä jpn12KoiPSMP3-0 (2-0)
17:00Raviradan nurmi I13KäPaTervarit-j YJ2-0 (1-0)
17:00Raviradan nurmi II14HJKSJK-j4-0 (4-0)
17:00Rantakylän nurmi15TuNL/KaaPo YJKePS/TP-47 YJ2-0 (0-0)
17:00Hänninkenttä jpn16KuPS YJTPV1-1 (1-0),
RPK 5-3
SU 4.8.
10:30Raviradan nurmi II17JIPPO-j YJMP6-2 (3-2)sij. 15-16
10:30Raviradan nurmi I18FC InterKoiPS3-1 (1-1)sij. 13-14
10:30Hänninkenttä jpn19FC HonkaPKKU1-1 (0-0),
RPK 4-5
sij. 11-12
10:30Urpola jpn20VJSIlves0-3 (0-1)sij. 9-10
12:00Urpola jpn21KePS/TP-47 YJTPV2-3 (2-1)sij. 7-8
12:00Hänninkenttä jpn22TuNL/KaaPo YJKuPS YJ0-1 (0-1)sij. 5-6
12:00Raviradan nurmi I23Tervarit-j YJSJK-j2-1 (0-1)
JO 1-1
sij. 3-4
14:00Urheilupuisto24KäPaHJK0-1 (0-1)sij. 1-2
Loppusijoitukset:1.HJK
2.KäPa
3.Tervarit-j YJ
4.SJK-j
5.KuPS YJ
6.TuNL/KaaPo YJ
7.TPV
8.KePS/TP-47 YJ
9.Ilves
10.VJS
11.PKKU
12.FC Honka
13.FC Inter
14.KoiPS
15.JIPPO-j YJ
16.MP

Paluu Kai Pahlman -turnaussivulle